Czwartek,  26 kwietnia 2018 r.
Strona główna » Musical Babies
imieniny:  Marii, Marzeny, Ryszarda
» Zajęcia Musical Babies
» Harmonogram zajęć z języka angielskiego
» Zakres materiału dla gr. I i II
» Zakres materiału dla gr. III i IV
» Oferta materiałów z j. angielskiego
» Zajęcia pokazowe
» Kontakt


Zajęcia Musical Babies

 

   W naszym Żłobku istnieje możliwość zapisania dziecka

na zajęcia muzyczno-ruchowe po angielsku.

Odbywają się one w każdy poniedziałek w małych, kameralnych grupach.

Zajęcia prowadzone są metodą Musical Babies,

której przedstawicielem na terenie województwa lubuskiego jest

p. Agnieszka Szabela

tel. 501 161 803

e-mail: zielonagora1@musicalbabies.pl
www.musicalbabies.zielgora.com


Zajęcia prowadzi p. Karolina Pardej


Charakterystyka zajęć Musical Babies

- Zajęcia dla niemowląt i dzieci najmłodszych

Nauka przez zabawę i zabawa nauką!

   Musical Babies to zajęcia muzyczno – ruchowe w języku angielskim, przeznaczone dla dzieci od szóstego miesiąca życia do trzech lat. Program Musical Babies opiera się na przekazywaniu dzieciom wiedzy przy wykorzystaniu muzyki, rytmiki i ruchu. Rodzice i wykładowcy zgodnie podkreślają, że ten sposób nauki ma niezwykle pozytywny wpływ na postępy w dalszym kształceniu dziecka. Maluchy, które uczęszczały na zajęcia angielskiego prowadzone naszą metodą, cechuje naturalne podejście do nauki języka, wysoki poziom wymowy i intonacji, a także bogaty zasób słownictwa i niezwykła łatwość w przyswajaniu nowego materiału.

   Do nauki angielskiego z maluchami wykorzystujemy piosenki, rymowanki i taniec, przy równoczesnym wykonywaniu określonych, często zabawnych czynności, które pozwalają na zapamiętanie i utrwalenie słówek. Na tej zasadzie opiera się metodologia zajęć dla niemowląt Musical Babies. Dzieci poznają słówka zawarte w piosenkach poprzez czynności, jakie wykonują podczas śpiewania, a powtarzane słowa skutecznie utrwalają się w ich pamięci. Dlatego też doskonale wiemy, że muzyka i rytm, w połączeniu z naśladowaniem gestów i ruchów, są najbardziej efektywną metodą nauki języka obcego. 

   Piosenki „wpadają” w ucho, są łatwe do zapamiętania, dlatego też są bardzo ważnym elementem nauczania języka obcego. Dla niemowląt najważniejszym aspektem jest nabycie prawidłowego wzorca wymowy angielskiej i na to zwracamy uwagę, pracując z maluchami. Osłuchanie się z językiem angielskim metodą Musical Babies pozwala maluszkom rozumieć i prawidłowo reagować na polecenia w języku angielskim, choć same jeszcze nie mówią lub wypowiadają dopiero pierwsze słowa w języku polskim.

   Zajęcia dla dzieci Musical English są kontynuacją zajęć Musical Babies dla dzieci powyżej 3 lat. Na program składają się 3 poziomy, które korelują z wiekiem dzieci i przygotowują je do rozpoczęcia nauki w szkole w wieku 6 lat. Celem zajęć jest już nie tylko osłuchanie się z językiem angielskim, lecz także poznanie kolejnych słów, zwrotów, rymowanek i piosenek angielskich przy wykorzystaniu muzyki, rytmiki, oraz tańca i ruchu. Wiemy, że nasze pociechy uczą się przez twórczą zabawę, dlatego nie brakuje jej na naszych zajęciach. Program Musical English prowadzony jest także w przedszkolach państwowych i prywatnych.

 

 

Program został nagrodzony w prestiżowym konkursie

„European Language Label - Europejski Znak Innowacyjności w Zakresie Nauczania Języków Obcych”, organizowanym przez

Komisarza do Spraw Edukacji Unii Europejskiej.Autor: Admin Admin

Ostatnia Aktualizacja: 2018-04-23 13:02:13