Zajęcia dydaktyczne na maj.

przez Promyczek
Odsłony: 261

 

ZABAWY DLA DZIECI W DOMU I NA DWORZE.

 

  1. NA MAJOWEJ ŁĄCE...

Poznajemy owady i zwierzęta, które żyją na łące, sposób poruszania i odgłosy jakie wydają.

W świecie owadów : motyl, biedronka, pszczoła.

Nauka piosenki pt ,, Wiosna urodziły się motyle'' dostępna na kanale You Tube.

Piosenka pt. ,, Majowa łąka'' dostępna na kanale You Tube.

Do tego super praca plastyczna Łąka- potrzebne materiały - duży arkusz papieru ,farby, pędzle, plastikowy widelec, ręce i do dzieła, malujmy stemplujmy, bawmy się kolorami i cieszmy się efektem swojej pracy. Super zabawa dla całej rodziny.

Albo druga propozycja to Gąsienica z kółek - potrzebne materiały brystol różne kolory wytnijmy koła różnej wielkości i i do dzieła zróbmy gąsienicę. Możemy zrobić krótką albo długą to już od was zależy, potem po skończonej pracy możecie urządzić wyścig gąsienic, a więc udanej zabawy!

Pogoda sprzyja spacerom, więc podczas takiej wyprawy obserwujmy piękno przyrody, obserwujmy jak kwitną pąki na drzewach, obserwujmy świat małych mieszkańców traw i krzewów.

Mali ogrodnicy- taki kawałek łąki możemy przenieść sobie do domu i stworzyć własną. Do tego będzie nam potrzebne doniczka albo kubeczki po jogurcie i oczywiście ziemia możemy posadzić cebulki kwiatów albo posiać nasiona musimy pamiętać o podlewaniu. Obserwujmy swoje rośliny możemy robić zdjęcia i porównywać jakie zaszły zmiany - to co powodzenia i dbajcie o roślinkę i udanego efektu końcowego!

 

,,Mamo, mamo piękna mamo!

Bardzo kocham Cię! Dla Ciebie serduszko

Dla Ciebie buziaki , Dla Ciebie słoneczko

Dziś maluje kwiaty!

Z naszych codziennych obserwacji wiemy z czym kojarzy nam się mama, co robi, co lubi z czego się cieszy. Dlatego tak bardzo Ją kochamy . Jest dla nas wyjątkowa!

Z tej okazji aby sprawić Jej radość mamy super propozycje.

Biżuteria z makaronu- malujemy makaron farbą, potem nawlekamy na sznureczek w zależności czy to ma być naszyjnik czy bransoletka, a może tak komplet? Bawmy się i twórzmy wspaniałe dzieła.

Mali kucharze - upieczmy babeczki, zróbmy sałatkę, poeksperymentujmy trochę w kuchni, a gotowanie stanie się prawdziwą przygodą i efekt końcowy wspaniałym prezentem. Trochę sprzątania ale czego się nie robi dla kogoś tak wyjątkowego!

W tym dniu Mama niech będzie królową ,a my będziemy spełniać jej życzenia.

Tańce i piosenki:

Taniec Zygzak- Wygibasy z naszej klasy -You Tube,

Kto jak skacze- Wygibasy z naszej klasy- You Tube,

Zabawy różne:

Coś z niczego;

Zrobienie ,,nowego'' przedmiotu z pudełka po butach np: samochód, dom, rakieta, skrzynia skarbów itp; liczy się pomysł, zaangażowanie.

 

Poszukiwanie skarbów;

Możecie schować kilka przedmiotów, narysować mapę no i w drogę...Witaj przygodo!

 

Piasek księżycowy;

8 kubków mąki, jeden kubek oliwki dla dzieci - wymieszać i bawić się własnoręcznie zrobionym piaskiem.

 

Własne puzzle;

Pomaluj obrazek, potnij go i ułóż w całość.

 

Spróbujcie narysować obrazek stopą.

 

Zbudujcie bazę, jaskinię z krzeseł, koca i poduszek.

 

DIY- zajęcia ,,zrób to sam''- możecie lepić z masy solnej, plasteliny, malować farbami, kredkami, rękami, robić wycinanki z papieru kolorowego i wiele innych. Generalnie do takich zabaw możecie wykorzystać mnóstwo rzeczy, które są w domu np. makaron będzie idealny na biżuterię, a papierowe talerzyki czy opakowania po jajkach mogą zamienić się w stworki, kartonowe pudełka w domki, auta, robota i co tylko wam wyobraźnia podpowie.

 

Tęcza na talerzu;

Do talerzyka na zupę nalać mleka, na to kilka kropel obok siebie barwnika jadalnego w płynie, a na to przyłożyć patyczek do uszu, który został namoczony w płynie do mycia naczyń. Obserwujmy co się wydarzy, rozmawiamy o kolorach.

 

Zabawy dla dzieci w domu nie zawsze muszą być nudne. Jeśli chcemy, aby nasze dzieci były ciekawe świata, miały wiarę w siebie, były kreatywne, bawmy się z nimi. Dzięki wspólnym zabawom wzmacniamy więź z dzieckiem i sprawiamy, że czuje się ono ważne i kochane.

Opiekunki gr.I