Sprawozdanie marzec 2020

przez Promyczek
Odsłony: 189

Marcowa pogoda

         

„Jak to w marcu właśnie bywa

          raz jest wiosna, a raz zima”

 

          Na podstawie rymowanki poznaliśmy zjawiska pogodowe występujące wiosną.

1 2

          „ W marcu jak w garncu” - odpowiednio do przysłowia przyrządziliśmy w garncu (wrzucając odpowiednie elementy) kapryśną pogodę.

3

          Założyliśmy kalendarz pogody. Sprawdzaliśmy ją codziennie, a zaobserwowane przez okno zjawiska atmosferyczne odznaczaliśmy w naszym kalendarzu.

4 5

          Bawiliśmy się w rozwiązywanie pogodowych zagadek, np. „ Płynie po niebie, znasz ją i wiesz, że gdy jest ciemna będzie z niej deszcz”. Kto trafnie odpowiedział przyczepiał na tablicy odpowiedni obrazek z elementem pogody.

6 7

          „Co nam kapryśna pogoda przyniosła?” - to temat naszej wspólnej pracy plastycznej. Malowaliśmy krople deszczu, błyskawice, słońce, płatki śniegu. Po wyschnięciu przykleiliśmy wszystko na planszę.

8 9

11

          Z okazji „ Dnia kobiet” wykleiliśmy też wazoniki w kwiatkami dla naszym mam, babć, cioć, koleżanek.

10 12

          Na podstawie ilustracji rozmawialiśmy na temat kobiet w naszym życiu i pracy, którą wykonują. Przyporządkowywaliśmy charakterystyczne atrybuty do danego zawodu.

13

          Cieszyliśmy się też razem z Igą z jej 3-ich urodzin. Wesoło odśpiewaliśmy „ 100 lat” i życzyliśmy uśmiechniętej buzi każdego dnia. Dziękujemy za pyszny poczęstunek! :)

14

         

„ Dzień wody”

         

„ Służy do mycia, służy do picia

bez niej na Ziemi nie byłoby życia”

 

          Dowiedzieliśmy się, że jest w morzu, jeziorze, stawie, herbacie, zupie, kranie i kawie.

18 (1)

          Za pomocą niebieskiej bibuły, skraplacza, wody i gąbek tworzyliśmy niepowtarzalne krople wody.

15 16

17

          W łazience z wielkim zaangażowaniem uczyliśmy się jak prawidłowo myć ręce, spłukując je później obficie wodą. Nie zapomnieliśmy też o myciu zębów. Przy okazji słuchaliśmy jakie dźwięki wydaje woda.

20 30

31 35

          Robiliśmy z wodą różne doświadczenia. Zabarwialiśmy ją barwnikami, przy okazji utrwalając nazwy kolorów. Mieszaliśmy wodę z sodą i octem obserwując pieniste, wzburzone wulkany.

26 27

29

          Odkrywaliśmy stany skupienia wody. Dotykaliśmy kostek lodu, sprawdzaliśmy temperaturę, twardość, wrzucaliśmy do kubeczków. Obserwowaliśmy jak pod wpływem ciepła naszych rąk i otoczenia zmieniają się w wodę.

32 34

          3-cie urodzinki obchodził Daniel. Oczywiście było głośne „ 100 lat” i życzenia samych radosnych chwil i słonka każdego ranka. Za „smakołyki” bardzo dziękujemy.

21