Zajęcia dydaktyczne na kwiecień.

przez Promyczek
Odsłony: 144

 

 

WIOSNA I ŚWIAT ZWIERZĄT

 

Witamy powracające ptaki. Osłuchanie z piosenką ,, Kle,kle, boćku...''

,,Kle,kle,boćku kle,kle

witaj nam bocianie!

Łąka ci szykuje, łąka ci szykuje żabki na śniadaniex2.

Zabawa ruchowa do piosenki z naśladowaniem lotu, klekotanie, stanie na jednej nodze - wesoła zabawa dla całej rodziny, a przy tym gimnastyka poranna.

Ćwiczenia oddechowe z piórkami-ćwiczymy pojemność płuc - możemy urządzić zawody, czyje piórko uniesie się wyżej.

Praca plastyczna - ,,Przyleciały ptaszki''. Wykonanie kolorowych ptaszków (materiały; brystol, piórka, oczka, klej, można wykorzystać rolkę po papierze), liczy się pomysł, kreatywność, wesoła zabawa.

 

WIELKANOC

Pogadanka na temat Wielkanocnych tradycji. Oglądanie atrybutów związanych ze świętami Wielkanocnymi np. palma, kartki, koszyczek, kolorowe pisanki.

Malowanie i ozdabianie pisanek według własnego pomysłu. Pomalowane pisanki możemy wykorzystać do zabawy np. w kolory.

Zabawa tropiąca - ,,Ukryte jajeczka''. Chowamy jajeczka w domu w różnych miejscach szukamy i wkładamy do koszyczka - możemy urządzić zawody kto znajdzie więcej jajeczek. Super zabawa dla całej rodziny.

 

BAJECZKI I KSIĄŻECZKI

Rozmowa na temat książki, o poszanowaniu, wyglądzie, grubości, wielkości itp.

Zabawy ruchowe z książeczkami - układamy książeczki na półce od największej do najmniejszej, możemy poćwiczyć z książkami np. idziemy z książką na głowie, na ramieniu, pod pachą liczy się pomysł i dobra zabawa.

Wspólne czytanie bajeczek, oglądanie ilustracji i opowiadanie treści.

Zakładka do książki - zabawa twórcza z wykorzystaniem różnych materiałów(brystol, kolorowy papier, klej, tasiemka, zakładka może mieć różny kształt) liczy się pomysł i zaangażowanie .

 

ZABAWY RÓŻNE

1.Zabawa w ciepło- zimno. Schowaj jakiś wspólnie wybrany przedmiot i poleć jego odnalezienie. Wskazówkami będą słowa ciepło-zimno-lodowato.

2.Kolorowanie wielkiego pudełka, wsadź dziecko do kartonowego pudła, daj kredki i do dzieła liczy się pomysł, kreatywność super zabawa.

  1. Miasto - na dużym arkuszu papieru narysujcie wspólnymi siłami plan miasta, ulice, sklepy i to co wam w chwili obecnej przychodzi do głowy. A teraz małe samochody w dłoń i zabawę zacząć czas.
  2. Przynieś mi... siedzisz wspólnie na kanapie i wydajesz polecenia np. przynieś mi coś żółtego albo miękkiego albo okrągłego itp. możliwości jest wiele potem zamieńcie się na role.
  3. Zabawa w skojarzenia np. krowa - mleko albo strażak – ogień, pies- buda.