Oto garść aktualności z codziennych zajęć grupy IV - "Wiewiórki".

Sprawozdanie wrzesień 2021.

przez Promyczek
Odsłony: 3

Za nami miesiąc wrześniowych zabaw. Poznaliśmy nowych kolegów, panie oraz salę i inne pomieszczenia. Chociaż rozstania bywają nie raz trudne to świetnie się bawimy.

1 2

3 4

Już od pierwszych dni uczymy się samodzielności.

5 6

7 8

Znamy już swoje miejsce do spania oraz rozpoznajemy swój znaczek w szatni.

11 12

Pani Renia wykorzystując kolorowe ilustracje pokazała nam jak będziemy spędzać czas w żłobku.

13

Bez problemu wskazaliśmy określone czynności, które każdy z nas będzie wykonywał.

14 15

Segregowaliśmy nasze ulubione zabawki do odpowiedniego kółeczka. Z tym zadaniem poradziliśmy sobie znakomicie.

16 17

Układaliśmy także zabawki do pary, a także dwuelementowe puzzle. Doskonaliliśmy naszą spostrzegawczość, logiczne myślenie i sprawność manualną naszych rączek.

18 19

20 21

Pierwsza praca plastyczna to ozdabianie piłeczki, lali i samochodu paluszkami maczanymi w farbie. Oto efekty naszej pracy:

22 23

24

Kolorowe kółeczka wykorzystaliśmy do zabaw ruchowych. Były skoki obunóż do kółeczek, toczenie kółeczek i kręcenie „bączków”.

26

Super bawiliśmy się małymi piłeczkami. A po skończonej zabawie segregowaliśmy piłeczki według koloru.

27 28

29

„Podaj piłeczkę koledze” to zabawa, w której utrwalaliśmy imiona kolegów i koleżanek.

30    

Zabawa klockami i autami to nasza ulubiona.

31

A oto nasze wspólne zabawy w kole przy piosence „Mój balonik”, przy piosence „Jedzie pociąg” tworzyliśmy „pociąg”. Nie zabrakło obrotów, podskoków i klaskania w rytm muzyki.

32 33

34 35

Przy piosence

                                               „Mam tu mała grzechoteczkę

                                               zaraz na niej zagram.

                                               Tylko mocno ją uchwycę,

                                               żeby nie upadła.”

graliśmy na grzechotkach i rozpoznawaliśmy dźwięki ciche i głośne.

36

POZNAJEMY WARZYWA

W tym tygodniu poznawaliśmy warzywa. Każdy z nas wskazywał na tablicy warzywa, których nazwę mówiła pani opiekunka. Większość z nas doskonale poradziła sobie z tym zadaniem.

1 2

3 4

5

Następną zabawą, w której braliśmy udział było gotowanie pysznego obiadu dla lali. Chętnie uczestniczyliśmy w tej zabawie i wykazaliśmy się oryginalnymi pomysłami na obiadek.

6 8

Później z uwagą słuchaliśmy wiersza J. Brzechwy „Na straganie”. Wskazywaliśmy na obrazkach warzywa, które występowały w wierszu.

9 10

11

Po wysłuchaniu wiersza wzięliśmy udział w zabawie „Znajdź warzywa”. Naszym zadaniem było odszukanie warzyw ukrytych na sali. Z tym zadaniem również doskonale sobie poradziliśmy.

12 13

14

Kolejną „warzywną” zabawą było robienie pieczątek z ziemniaków. Mieliśmy dużo radości odbijając na kartce ziemniaczane stempelki.

15 16

17 18

Inna zabawą, której główną rolę odgrywał ziemniak było ozdabianie tego warzywa za pomocą kolorowych oczu, drucików kreatywnych i plasteliny. Podczas zabawy powstały bardzo ciekawe ziemniaczane postacie.

20 21

22 23

25

Tor przeszkód to kolejna zabawa, w której chętnie braliśmy udział. Naszym zadaniem było przeniesienie na tacy warzyw w taki sposób, aby nie spadły one na podłogę.

26 27

28 29

Na koniec tygodnia wybraliśmy się także na spacer po naszym żłobkowym podwórku. Korzystaliśmy z pięknej pogody i malowaliśmy kredą kolorowe obrazki na chodniku.

30 31

32

PYSZNE I ZDROWE OWOCE

Zapraszamy na skrót wydarzeń z naszego tygodnia zajęć o owocach.

W naszej sali ukryły się owoce – truskawka, banan, gruszka oraz borówka, ale sprytnym wiewióreczkom nic nie umknie i szybko wszystkie odnalazły.

Z dopasowaniem owoców do obrazka  też  nie było problemu raz, dwa, trzy i gotowe.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od inscenizacji wiersza „Wpadła gruszka do fartuszka”.

34 33

35

Zrobiliśmy sałatkę owocową sprawiło nam to dużo frajdy, ale trzeba było się skupić aby pokroić wszystkie owoce. Na koniec  najprzyjemniejsza część zajęć „DEGUSTACJA”.

46 47

51 52

54

Zabawy ruchowe z chustą animacyjną.

55 56

57 58

Zabawa matematyczna „Owocowe drzewo”. Wspólnie z naszą panią  liczyliśmy ile jabłek wyrosło na naszym drzewie ,a na koniec zerwaliśmy je do koszyczków.

60 63

65 67

Praca plastyczna „Plastelinowy winogron”

68 69

70 71

W tym tygodniu obchodziliśmy „Dzień spadającego liścia” Z tej okazji zrobiliśmy MAGICZNE  DRZEWO. Odbiliśmy na nim nasze dłonie  pomalowane kolorowymi farbami. W naszej sali spadł deszcz kolorowych liści. Wszystkie listki starannie pozbieraliśmy do koszyczków, a na zakończenie naszych zajęć zatańczyliśmy do piosenki „Kolorowe liście z drzewa spaść nie chciały”.

75 82

84 85

89 88

81 74

72