Sprawozdanie maj 2019.

przez Promyczek
Odsłony: 328

 

W naszym życiu poznajemy i stosujemy różne zasady. Na naszych zajęciach dowiedzieliśmy się, po co są zasady i dlaczego warto je stosować. Wiemy, jakich zasad należy przestrzegać w życiu codziennym, w żłobku na sali zabaw oraz na podwórku.

W1 W4

W6 W10

Poznaliśmy ciekawe opowiadania o dzielnych strażakach, ratowników z ,,Karetki Edka’’ i pracy policjantów. W skupieniu oglądaliśmy interaktywną bajkę pt. ,,Czerwone, żółte zielone’’.

 

 Książeczki, ilustracje znaków drogowych i sygnalizatorów świetlnych oraz usłyszane historie pomogły nam zaznajomić się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego.

W11 W12

W14

Zostaliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy ruchowej ,,Bezpieczni na drodze’’.  Bardzo chętnie demonstrowaliśmy przejście przez ulicę po pasach i przy sygnalizacji świetlnej.

 

Wcielaliśmy się w role pojazdów, pieszych i stróżów prawa ;)

Praca plastyczna dotyczyła umiejętności rozróżniania kolorów i stosowania ich symboliki w praktyce, podczas przechodzenia przez jezdnię, po przejściu dla pieszych.

W zieleni łąka majowa,
gdzieś w trawie świerszczyk się chowa. 
Nastroił skrzypce maleńkie, 
gra zielone piosenki. 
 Dla mamy piosenki, dla mamy, 
dla mamy piosenki dla mamy...

Na majowej łące nie tylko świerszcze dają koncert... Dzieci śpiewają dla mamy i dla taty i rosną na ich pociechę jak przepiękne kwiaty.

 

"Łąka tylu ma mieszkańców,
Zwierząt, roślin kolorowych.
Tu motylek, a tam pszczółka,
Tutaj kwiatek - o! Różowy!
Z kopca wyszedł krecik mały,
Obok niego idzie mrówka.
Na rumianku w krasnej sukni
Przycupnęła boża krówka.
Nad tą łąką kolorową
Bal wydały dziś motyle.
Zapraszają wszystkie dzieci,
Więc zatańczmy z nimi chwilę."

B32 B33

B39 B40

B45 B47

 

Przygoda na łące rozpoczęła się od wysłuchania wiersza „Łąka” I. Salach  i poznania sylwetek mieszkańców łąki oraz zabawach muzyczno-ruchowych. Przy piosence „Mała pszczółka” i ,,Pszczółka Maja’’ tańczyliśmy, wirowaliśmy, fruwaliśmy tak wspaniale, że i nam wyrosły małe czółka ;0

B48 B49

B58 B63

B68 B70

Były również zagadki słuchowe ,, Czyje to głosy ‘’ połączone z ćwiczeniami ortofonicznymi i zabawami ruchowo-muzycznymi naśladowaliśmy bzyczenie osy, buczenie bąka, lot trzmiela, wesołych pszczółek, motylków i złośliwego komara! Rozbawiły nas żabki, zadziwiły boćki i odwiedziny niedźwiadka...

Zdobyliśmy tajemną wiedzę z życia pszczół i poznaliśmy pracę pszczelarza...

B1 B2

B4 B11

B18 B31

Gdy na dworze pada deszcz... bawimy się na łące, w naszej sali ;)

B74 B75

B76 B77

B78 B79

B80

Rozwiązujemy zagadki... Wykonujemy zadania w skupieniu i z dużą radością poznawania świata.

B35 B37

B82 B83

Ekspresyjnie i spontanicznie wyrażamy emocje uczucia w tańcu i w zabawie…

B72 B73

B68 B67

Robimy doświadczenia, bawimy się kolorami...

A1 A2

A3 A5

Ćwiczymy paluszki, zdolności manualne i plastyczne, jako mali artyści i pociechy naszych kochanych rodziców. To dla Mamusi korale dla Tatusia portret i obrazek szczęśliwej rodzinki :)

A6 A8

A11 A16

A35 A41

A42

Mamo, Mamo piękna Mamo bardzo kocham Cię...

Tato, Tato silny Tato bardzo kocham Cię...

Dla Ciebie serduszko,

Dla Ciebie buziaki

Dla Ciebie słoneczko dziś maluję kwiatki...

A27 A29

A30 A32

Na naszych zajęciach rozmawialiśmy o roli rodziców w naszym życiu, o wspólnych zabawach sposobie spędzania czasu z Mamą i Tatą, sposobie wyrażania uczuć i emocji. Budowania więzi rodzinnych przez okazywanie sobie miłości, szacunku, empatii. Umiejętności dzielenia się, obdarowywania i pomagania sobie nawzajem.

A20 A21

A23 A25

 W zabawach tematycznych – w dom, widać, jakimi doskonałymi jesteśmy obserwatorami rzeczywistości. Codzienność i zwykle zajęcia są dla nas fascynujące, naśladujemy je z niezwykłą radością...

A14 A15

A45 A53

A56 A64

 

      Bardzo ucieszyły nas odwiedziny mamy Hani. Nasz wspaniały gość przybył prosto z Krainy Eksperymentów i poprowadził dla nas wspaniałe warsztaty.     Przy naszym aktywnym udziale i z pomocą kilku magicznych składników przygotował pięknie kolorowe, mięciusie i  doskonale rozciągliwe... gluty! I mogliśmy zatapiać w nich rączki,  wyrabiać placuszki, wykrawać figurki, lepić i ugniatać.. To prawdziwa przyjemność, fascynująca przygoda i super zabawa - z Krainy Eksperymentów

G1 G4

G5 G6

G10 G11

G16 G17