Sprawozdanie marzec 2020.

przez Promyczek
Odsłony: 571

Wiosenne zabawy i Święto Kobiet

 

 

          Tydzień wiosenny rozpoczęliśmy od zabawy plastycznej „Kolory tęczy”. Podczas zabawy poznawaliśmy nazwy kolorów, uczyliśmy się malowania pędzelkiem ale także uczyliśmy się cierpliwości, gdyż każdy z nas grzecznie czekał na swoją kolej do malowania farbami.

1 2

3 5

6 9

10 12

13 14-

17 11

 

          Następną wiosenną zabawą, w której wzięliśmy udział było zbieranie kwiatków do koszyczków Pani Wiosny. Zabawa bardzo Nam się podobała. Ćwiczyliśmy swoją koordynację wzrokowo-ruchową i każdemu z Nas udało się zebrać kilka kwiatuszków do koszyczka.

18 23

26 28

 

 

          Następnie zamieniliśmy się w małych kucharzy i postanowiliśmy ugotować obiadek dla naszych laluni i misiów. Potraw jakie udało Nam się ugotować nie powstydziłby się najlepsze restauracje.

37 44

40

Po skończonym gotowaniu postanowiliśmy podjąć próbę posegregowania naszych naczyń. Wychodziło Nam to z różnym skutkiem, ale najważniejsze, że zabawa była przednia.

45 46

 

          Po zjedzonym obiadku przyszedł czas na herbatkę. Podczas zabawy uczyliśmy się współdziałania oraz prawidłowego oddychania, podczas dmuchania „gorącej” herbatki.

48 49

          Kolejną zabawą plastyczną było wspólnie malowanie kredkami na wielkiej kartce. Każdy z Nas mógł swobodnie wyrazić swoje emocje przy pomocy kredek. Uczyliśmy się przy tym dzielenia się kredkami i nie zabierania sobie nawzajem pomocy plastycznych. Nasza wspólna praca wyszła wspaniale.

50 51

 

          Później usiedliśmy na dywanie i relaksowaliśmy się podczas wspólnego śpiewania piosenek.

55

 

          Pod koniec tygodnia zabraliśmy się za wykonanie laurek z okazji Dnia Kobiet. W tym nie łatwym zajęciu z wielką radością pomógł Nam nasz mały mężczyzna Filipek, który dzielnie malował i odbijał swoją rączkę na laurkach dla Pań. Dzięki Niemu laurki wyszły naprawdę pięknie.

56 58

 

IDZIE WIOSNA

„Wiosno wiosenko gdzie jesteś powiedz Mi”

Małe Żabki obserwują zmiany jakie zachodzą w pogodzie wraz z przyjściem wiosny. Uczą się również co oznaczają ciemne lub jasne chmury oraz piękne słonko.

1 2

3 4

5

 

„W marcu jak w garncu”. Do naszego garnka trafiło wszystko –słonko, krople deszczu , ciemne oraz jasne chmury i wyszła z tego całkiem ciekawa pogoda.

6 7

8 9

 

Pani zaprezentowała nam kolorowe obrazki owoców i warzyw, a my przygotowaliśmy sałatkę. Co prawda z plastikowych owoców, ale na koniec zjedliśmy pyszne banany oczywiście prawdziwe.

10 11

12 15

18 19

25 27

 

Poznaliśmy wiosenne kwiaty,  porównywaliśmy czym się różnią takie prawdziwe od sztucznych. Rozwijaliśmy przy tym zmysł węchu oraz naszą spostrzegawczość. Na koniec naszych zajęć pokolorowaliśmy słoneczko i świetnie się przy tym bawiliśmy.

29 30

32 34

36